Vefk Tılsım

Havas İlmi

Havas İlmi

Birçok kişi İslamın mübarek kitabı olan Kuran-ı Kerim’in bilinen bir tarafı olduğu kadar manevi bir tarafı olduğunu da savunmaktadırlar. Özellikle bu konuyu kullanan birçok bilim dalı ortaya çıkaran insanlar en çokta havas ilmi ile ilerleme kaydetmişlerdir. Bu bilim dalı genellikle maneviyata dayalı işlemlerin yapıldığı ve altında birçok bilim dalını barındıran çok özel bir konudur.

Hatta uzmanlar havas ilminin tam anlamı ile bir ilim dalını ifade etmediğini ve sadece genel bir isim olduğunu belirtmektedirler. Birçok farklı bilim dalından oluşan bu özel alan matematik, astronomi, anatomi ve kimya gibi gözle görünen nesnelerin kullanıldığı bilim dalları olduğunu gibi aynı zamanda ebced ilmi, cifir ilmi ve aynı zamanda Esma-Ül Hüsna ilmi gibi manevi anlamda işlemler yapılan ilim dallarını da kapsamaktadır.

Çok eski bir bilim dalın olması ev her zaman insanların amaçlarına ulaşmak için manevi alemlerden yardım alınmasını sağlayan havas ilmi, özellikle insanların maneviyatlarının arttırmaktadır. Manevi alemlerin enerjilerinin görünen maddi dünyaya olan etkilerinden yola çıkan ve çok az kişi tarafından başarı ile uygulanmış olan havas ilmi, özellikle günümüzde çok az kişi tarafından yapılabilmektedir.

Bu kadar özel konulara ilgileri olan kişiler çoğu zaman daha işin balında çekilmektedirler. Çünkü havas ilmi de dahil olmak üzere manevi işlemlerin yapıldığı alanlarda kendini geliştirmek birçok kişi için oldukça zor ve emek isteyen bir iştir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu