Vefk Tılsım

Gizli İlimler

Gizli İlimler

Gizli ilimler insanların her zaman ilgi duydukları ve manevi anlamda oldukça yüksek enerjileri olan çok özel bilim dallarının ortak adıdır. Özellikle insanların normal yollarla giderilmesi sorunlarına çözüm bulmaya çalışan veya bu tarzda işlemler yapan kişilerin haklarında birçok bilgi edinmeleri gereken bu bilim dalları çok az sayıda insan tarafından bilinen ve uygulanan gizemli konulardır.

Çok eski tarihlerden bu yana kullanılmakta olan bu bilim dalları kimi zaman son derede faydalı kimi zaman ise son derece tehlikeli hale gelebilmektedir. Bu tamamen ne amaçla kullanıldığına ve aynı zamanda kim tarafından kullanıldığına bağlıdır. İnsanlığın ilk zamanlarından bu yana birçok farklı amaç ile farklı şekillerde kullanılan bu bilim dalları günümüzde de az sayıda insanlar tarafından inanılmaz etkili bir şekilde kullanılabilmektedir.

Özellikle eski zamanlarda devlet büyükleri de sürekli olarak bu bilim dallarına hakim kişilerden yardım almışlar hatta onların verdikleri bilgiler ile karar vermişlerdir. Fal veya büyüler gibi manevi işlemler ile insanların sorunlarına çözümler sunan veya günlük hayatta yapılamayacak birçok işi gizli ilimler ile yapabilen bu özel insanlar daima yaşadıkları toplumların en sıra dışı kişileri olmuşlardır.

Bu bilim dalları Hüddam ilmi, havas ilmi, Hurufilik, kıyafetname, kabala, Yıldızname, Fizyonomi ve simya şeklinde sıralanabilir. Bu bilim dallarının her biri gizli ilimleri meydana getiren unsurlardır. Tabi bu bilim dallarını bilmek kadar nasıl ve nerede kullanılacağını bilmekte çok önemlidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu