Vefk Tılsım

Burç İlmi

Burç İlmi

Burç ilmi günümüzde herkesin bildiği astroloji biliminin eski adıdır. Bilindiği gibi bu bilim dalı gökyüzü cisimlerini inceleyen ve dünya veya insan üzerine olan etkilerini araştırıp yorumlar yapılmasını sağlayan özel bir alandır. Hepimizin ezbere bildiği burç isimleri de bu bilim dalında yapılan çalışmalar ile belirlenmiştir. Bugüne kadar birçok önemli bilim adamının en özel çalışmaları ile elde edilmiş olan bilgiler burç ilminin bugünkü halini almasını sağlamıştır.

Bu bilim dalına göre tüm gezegenler farklı enerjilere sahiptirler ve bu enerjiler dünya üzerine çok farklı şekillerde yansırlar. Örneğin bir kişinin doğduğu gün herhangi bir gezegenin konumu, o kişiye kimi zaman sinir kimi zaman mutluluk kimi zaman ise stres olarak yansıyabilir. İşte burç bilimi tam olarak bu konularda analizler yapan ve ortaya çok ilginç bilgiler çıkaran bir alandır.

Gezegenlerin en güçlü olanı güneştir ve kişilerin doğdukları anda güneşin yer aldığı burç sonsuza kadar o kişinin burcu olarak anılır. Aynı zamanda kişilerin doğum anında doğu ufkunda yer alan burç o kişinin yükseleni olarak bilinir. Doğum anında diğer gezegenlerin konumları da kişilik özelliklerini etkilemektedir.

Burç ilmi ilk olarak İdris (AS) tarafından ortaya çıkarılmış ve sürekli yaşanan gelişmeler ile günümüze kadar gelmiştir. Dini kaynaklarda belirtildiğine göre İdris (AS) göğün 4 üncü katına kadar çıkarılmış hatta diğer katlarda da gezinebilmiş bir kişidir. Bu sebeple astrolojinin babası olarak kabul edilir.

Medyum Sezai

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu